Fortum Optimum

Fortum w swojej ofercie ma usługę o nazwie „Fortum Optimum”, dzięki której można uzyskać niższe zużycie ciepła, stabilną temperaturę dla mieszkańców, a także wiedzę i szereg możliwości dla administratorów budynków.

Na czym polega Fortum Optimum?

Usługa ta jest oparta na technologii regulacji prognozowej. Ciepło do danego obiektu jest dostarczane w oparciu o prognozę pogody, a także inne czynniki dodatkowe.

Co zapewnia Fortum Optimum?

Fortum na swojej stronie internetowej wylicza zalety tej usługi:

  • Komfort cieplny
  • O 10% mniejsze zużycie ciepła
  • Możliwość monitorowania temperatury
  • Szybkie w razie potrzeby dopasowanie parametrów ogrzewania.

Dla kogo Fortum Optimum?

Usługa Fortum Optimum jest skierowana do odbiorców ciepła sieciowego – spółdzielni mieszkaniowych, wspólnot mieszkaniowych, instytucji oraz przedsiębiorstw. Jak zapewnia Fortum najlepsze efekty wdrożenia tej usługi zanotowano w budynkach o powierzchni powyżej 1500 metrów kwadratowych.

Co to jest ciepło sieciowe?

Jest to energia cieplna, która jest dostarczana przez elektrociepłownie do mieszkań, domów, instytucji i firm przyłączonych do sieci ciepłowniczej.

Oszczędności ciepła

Z programów pilotażowych przeprowadzonych przez Fortum wynika, że stosując Fortum Optimum można obniżyć zużycie ciepła średnio o 10%. Oczywiście zachowany przy tym jest komfort ciepła.

Wiedza dla administratorów

Fortum Optimum to przydatne narzędzie dla administratorów obiektów – dzięki niemu mogą bowiem otrzymać dane dotyczące stanu instalacji oraz budynku.

Stawki za ciepło sieciowe

W przypadku ciepła sieciowego zauważalna jest stabilność cen. Stawki są regulowane przez URE. O stabilności cen świadczą też badania Głównego Urzędu Statystycznego.

Wygoda i bezpieczeństwo

Ciepło sieciowe to także wygoda i bezpieczeństwo. Decydując się na takie rozwiązanie nie musimy się martwić o zakup opału, konserwacje i obsługę urządzeń, które ponadto znajdują się daleko więc ich ewentualna awaria nie stwarza niebezpieczeństwa dla mieszkańców.

Fortum eBOK

Fortum udostępnia swoim klientom internetowe Biuro Obsługi Klienta – FORTUM iBOK.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *